Команда IMERSUM створила унікальну VR-екскурсію до 90-річчя комбінату «Запоріжсталь».

16 листопада 2023 року найвідомішому металургійному підприємству з Запоріжжя– комбінату «Запоріжсталь» – виповнилося 90 років. До цієї дати підприємство разом з командою IMERSUM створили віртуальний тур металургійним майданчиком, який отримав назву “Шлях сталі”

Команда IMERSUM реалізувала технічну складову цього проєкту.

VR-тур Шлях сталі — це ланцюжок виробництва сталі, який ми командою оцифрували та відворили у VR для перегляду.

Та ще й додали інтерактивні елементи, наприклад:

  • Переглядання кожної локації супроводжується аудіогідом, який пояснює призначення цього цеху та розповідає про його історію
  • У кожній локації є інтерактивні точки, натиснувши на які можна прочитати цікаві факти або переглянути відео процесів виробництва саме в цьому цеху
  • У VR-тур була вбудована квест-вікторина. Вона дає можливість користувачу, прогулюючись цехами, знайти питання і дати на них свою відповідь. У питаннях закладено цікаві та маловідомі факти про виробництво сталі та про комбінат «Запоріжсталь».

Як ми це зробили:

Процес створення віртуального туру складався з декількох етапів:

  1. Самий перший етап – це знайомство з комбінатом. Тобто ми командою IMERSUM самі пройшли цей шлях сталі, який пізніше мали оцифрувати. Це було зроблено у супроводі спеціалістів підприємства, які роз’яснювали покроково усі технологічні процеси. Таким чином  було отримано інформацію для створення сценарію зйомки, відбору локацій, врахували особливості роботи на кожній локації – наприклад, підготувалися до роботи в умовах підвищених температур.
  2. Далі безпосередньо зйомка, яку було проведено за допомогою спеціального фотообладнанням панорам на 360 градусів. Через високу температуру в цеху, зйомки тривали кілька днів.
  3. Із отриманих фотоматеріалів фахівцями нашої команди «збиралися» панорами та їх технічна обробка протягом близько 7 днів – це було важливо для того, щоб отримати максимально якісну візуалізацію.
  4. Наступним етапом стала програмна частина – тобто написання коду віртуального туру з отриманих панорам 360.
  5. Далі було проведено процес адаптації VR-туру для перегляду на всіх розповсюджених пристроях – ПК, ноутбук, планшет, смартфон, а також для окулярів віртуальної реальності Google Cardboard та шоломів віртуальної реальності сімейства Oculus (Meta). На це знадобилося ще близько 15 днів.

Обладнання: Для зйомки панорам використовувалася повнокадрова камера Canon зі спеціальним об’єктивом та професійною панорамною головкою Nodal Ninja. А для програмної частини було застосовано ПК та спеціалізований софт.

А чому ж було обрано саме VR?

Формат віртуального туру дозволяє усім охочим глибше зануритися в атмосферу та в технічні процеси виготовлення сталі, дізнатися нові цікаві факти про металургію та її роль у житті людини, а також відкрити для себе досі невідому «Запоріжсталь». Це формат сучасної презентації для сучасного підприємства, яким і є «Запоріжсталь».

Відгук клієнта