Десятинна церква в доповненій реальності

Десятинна церква в доповненій реальності

Десятинну церкву можна побачити в доповненій реальності!

І ми з гордістю розповідаємо, що команда IMERSUM має до цього саме пряме відношення.

В кінці січня 2024 року біля Національного музею історії України, що на вулиці Володимирській, був встановлений інформаційний стенд, який не тільки розповідає історію Десятинної церкви, але й дає можливість побачити найдавніший кам’яний храм Києва у 3D. Для цього достатньо відсканувати QR-код на інформаційному борді за допомогою свого смартфона.

Проєкт відтворення церкви став можливим та був реалізований організацією єМузей, що займається оцифруванням музейних цінностей і культурного надбання. Ініціатором реалізації виступив Дмитро Матяш, засновник єМузей, а технічним виконавцем проєкту стала команда IMERSUM.

За основу історичної реконструкції взята робота Віталія Козюби, яка й була якісно відтворена в ЗD спеціалістами IMERSUM при безпосередньої участі та допомозі пана Віталія.

Отже, як ми відворили Десятинну церкву у доповненої реальності:

  1. Спочатку була створена архітектурна модель Десятинної церкви
  2. Далі до моделі були додані текстури
  3. Після чого команда оптимізувала модель під доповнену реальність, для того щоб більшість різноманітних пристроїв могли скористатися можливістю її побачити.

Також командою IMERSUM було розроблено 3D-копії трьох хрестів, які знайшлись під час археологічних розкопок на місці Десятинної церкви. В цій розробці використовувалась фотограмметрія. Це сучасна технологія, яка дозволяє створювати 3D моделі по фотографіям з якісними текстурами, що роблять процес вивчення експонату простішим та дозволяють розглядати дрібні деталі.

Оригінали хрестів зберігаються у Національному музеї історії.

Інфопойнт:

Церква Богородиці Десятинна – перша камʼяна церква Київської Русі. Її спорудив 996 року великий князь Київський Володимир Святославич. На її побудову Володимир виділив десяту частину своїх прибутків. Саме тому церкву назвали Десятинною. Була зруйнована у 1240 році монгольськими військами хана Батия.